SiberdincSiberdinc Siber Güvenlik, Ağ Güvenliği, Cyber Security

Instagram, çalınan hesabın geri alınmasını sağlayacak yeni aracını duyurdu.

Son zamanlarda çok sık yaşanan hesap çalınma olaylarına karşı yeni bir araç duyurdu.

Instagram kullanıcılarının hesaplarını geri almasını sağlayacak araç https://www.instagram.com/hacked/ adresinde duyuruldu.

Instagram, hesap erişim sorunlarını bildirmek ve çözüme ulaşabilmek için geliştirilen yeni özelliği Instagram.com/hacked‘i duyurdu. Yeni platform, kullanıcıların erişimini kaybettiği, çalındığını düşündüğü veya şifrelerini unuttuğu hesabı bildirmeleri için tasarlandı. Geçmişte hesap çalınma bildirimlerine destek olmakta zorlanan şirket, bu özellik ile süreci hızlandırmayı amaçlıyor.

Bu yeni platform, hepsi bir arada bir hesap destek sayfasıdır. Kullanıcılar, ele geçirilen hesapları kurtarmak için yardım isteyebilir, kimliğe bürünme hesaplarını bildirebilir veya parolalarını unuttuklarında yardım alabilirler. Birçoğu için en acil sorun, muhtemelen bir hesap saldırıya uğradığında yardım almaktır – bu, kullanıcıların geçmişte elde etmek için mücadele ettiği bir şeydir.

 

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/12/15/23510803/instagram-hacked-account-support-regain-access-security

 

Erdinç Tandoğan

Merhaba. Ben Erdinç Tandoğan. Siber Güvenlik Yüksek Lisans mezunuyum. Blog sitemde hem kendimi geliştirmek hemde Türkçe kaynakların çoğalması adına paylaşımlar yapmaktayım. Linkedin profilimden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Siberdinc on Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 1 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Kapatmak için ESC tuşuna basın