Kapat
Siberdinc > Linux > Penetrasyon Testleri için En İyi 10 Linux İşletim Sistemi – 2020

Etik Hacking & Penetrasyon Testleri için En İyi 10 Linux İşletim Sistemi – 2020

Linux dağıtımı ile Hacking ve Penetrasyon Testi için farklı işletim sistemleri vardır . Bu işletim sistemleri Güvenlik Araştırmacıları veya Etik Hackerlar, güvenlik endüstrilerinde OS ile önceden oluşturulmuş çeşitli hack araçlarıyla çeşitli işlemleri gerçekleştirmek üzere özel olarak geliştirilmiştir.

Linux, kendi işletim sisteminizi seçme özgürlüğü veren açık bir kaynaktır.

Bilgisayar Korsanlığı ve Sızma Testi için En İyi 10 İşletim Sistemi

1- Kali Linux:

Kali Linux, Debian tabanlı Hacking ve Penetrasyon Testi Dağıtımı için en iyi 1 numaralı işletim sistemidir.

İlk sürüm 5 Şubat 2006’da gerçekleşti, bu BackTrack Linux Projesinin bir tamamlanmasıyla oluştu.

Sızma testi, kötü amaçlı yazılım analizi, adli analiz, bilgi toplama, ağ taraması, exploit vb. gibi çeşitli işlemler için Kali Linux en çok kullanılan Linux dağıtımıdır.

GNOME’u bir Masaüstü Ortamı olarak kullanırdı. Günümüzde Kali Linux, bir Rolling sürümü Distro oldu.

Kali Depolarında birçok araç var. Link üzeriden İndirebilirsiniz. Kali Linux Etik Hacking Linux listesinde 2020 yılında bir numarada yerini alıyor.

2- Parrot Güvenlik İşletim Sistemi:

Parrot Security, Etik Hackerlar ve Siber Güvenlik Uzmanlarına adanmış Hacking ve Penetrasyon Testi için En İyi İşletim 2. Sistemi’dir.

Parrot OS, güvenlik topluluğuna Kali Linux ile aynı şekilde, hack araçları ve mükemmel GUI arayüzü ile katkıda bulunuyor.

Yeni başlayanlar ve uzmanlar için şaşırtıcı hack araçları toplayan büyük bir deposu var. FrozenBox tarafından geliştirildi.

İlk sürümü Haziran 2013’te yapıldı. MATE’i Kali Linux gibi Debian’a dayanan bir Masaüstü Ortamı olarak kullanıyordu. Parrot Security İndirmek İçin Tıklayın.

3- BackBox Linux:

Backbox Linux, Ubuntu Linux tabanlı etik hack ve penetrasyon testi dağıtımı için Hacking için en iyi 3. işletim sistemidir.

BackBox Ekibi tarafından geliştirildi. İlk sürüm 9 Eylül 2010’da yapıldı.

Backbox, Masaüstü Ortamı olarak XFCE ve temel olarak Ubuntu LTS sürümlerini kullanır.

MSF, NMAP, BurpSuite, Armitage, SQLMap ve benzeri Pentesting alanındaki en profesyonel, ünlü ve kullanılan araçları içerir. Backbox Linux İndirmek İçin Tıklayınız .

4- BlackArch Linux:

Linux tabanlı BlackArch Linux Profesyonel bir Linux gibi çalışma yeteneğine sahip Profesyonel ve Elit Hackerlar için tasarlanmış Ethical Hacking ve Sızma Testi için Hacking için en 4. işletim sistemidir.

BlackArch yaklaşık 2500 hack aracı içerir ve neredeyse siber güvenlikteki tüm aşamaları kapsar.

Fluxbox & OpenBox’u Masaüstü Ortamı olarak kullanılır. Depoda, Distro & Repo’da bulunan 1500’den fazla hackleme aracında büyük araçlar vardır. İlk sürümü 2013 yılında geliştirildi. BlackArch İndirmek İçin Tıklayın .

5- Pentoo:

Pentoo, Gentoo tabanlı Hacking ve Pentesting için en iyi 5. işletim sistemidir. Hacking araçları için güzel koleksiyonlar barındırır. İlk sürüm Haziran 2005’te yapıldı. Eski bir dağıtım olduğunu söyleyebiliriz. Pentoo İndirmek İçin Tıklayınız .

6- Samurai Web Test Çerçevesi (Samurai-WTF):

Samurai WTF, Hacking ve Profesyonel Web Uygulaması Sızma Test için en iyi işletim sistemlerinden biridir.

Yalnızca Burpsuite, SQLMap… gibi WebApp Pentest Araçları içerir. Ubuntu tabanlı. İlk sürüm 2008 yılında yapıldı. Samurai WTF İndirmek İçin Tıklayınız .

7- Network Security Toolkit (NST):

Network Security Toolkit (NST) Hacking ve Penetrasyon testi için Profesyonel bir en iyi işletim sistemi olarak bilinir.

Network Pentest alanında en profesyonel ve kullanılmış araçları içerir. İlk sürüm 2003 yılında yapıldı. Network Security Toolkit İndirmek İçin Tıklayınız .

8- WifiSlax:

Ubuntu tabanlı Etik hack ve Wifi Penetrasyon Testi için Wifislax şaşırtıcı ve en iyi işletim sistemlerinden biridir.

Wifi Kırma / Hacking / Pentesting araçları gibi bir sürü araç içerir. Bir İtalyan Güvenlik Ekibi tarafından geliştirildi. WifiSlax İndirmek İçin Tıklayınız .

Esas olarak çalışanların korunan ağa erişmesini sağlamak için kurumsal ağ ile konuşlandırılmıştır.

9- Bugtraq:

Penetrasyon Test İşlemleri ve Tersine Mühendislik ve Zararlı Yazılım Analiz Görevleri için tasarlanmış Bugtraq profesyonel penetrasyon testi dağıtımıdır. Debian’a dayanarak, birçok hack aracı içerir.

Bugtraq-Team tarafından geliştirilen ilk sürüm 2012 yılında yapıldı.  Buqtraq İndirmek İçin Tıklayınız.

10- Cyborg Hawk:

Cyborg Hawk, Etik hack ve Penetrasyon testleri için Ubuntu tabanlı en iyi işletim sistemlerinden biridir.700’den fazla hack aracı içerir.

Hacking amaçları için inanılmaz bir dağıtımdır. Avustralya’dan Cyborg Hawk Team tarafından geliştirildi. İndirin .

Sonuç olarak;

Hacking & Penetrasyon testi için en iyi işletim sistemini seçmek, becerilerinizi geliştirmek ve kurumsal firmaları siber suçlulardan korumak için Etik Hack ve Penetrasyon testi kavramlarını öğrenmek için iyi bir işarettir.

Her siber güvenlik uzmanının, hem öğrenme hem de ticari amaçlarla bilgisayar korsanlığı araçlarını kullanmak için kendi güvenlik işletim sistemi tercihleri ​​vardır.

Tüm işletim sistemlerini en az bir kez indirip kurmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

DMCA.com Protection Status