SiberdincSiberdinc Siber Güvenlik, Ağ Güvenliği, Cyber Security

İOS 13 ile Gelen Özellikler

Apple’ın bir sonraki sürümü olan iOS 13 ile gelecek yenilikler netleşmeye başladı. Şimdilik sadece birkaç yeniliğin geleceğini bildiğimiz iOS 13 hakkında, yeni özellikleri netleşince sizlerle paylamaya devam edeceğiz. İşte iOS 13 ile gelecek birkaç yenilik

1- Gerçek Karanlık Mod


Hem Android hem de Windows Phone kullanıcılarının uzun süredir yararlandıkları “Karanlık Mod”, yeni sürüm ile birlikte iOS kullanıcılarının da hizmetinde olacak. Halihazırda karanlık mod mevut olsa yeni gelecek özelliğin biraz farklı olması bekleniyor.

2- Yeniden Tasarlanan Giriş Ekranı


Bazen küçük dokunuşlar, göze çok güzel görünen değişiklikler katabilir. Apple da iOS 13 ile birlikte iPhone ve iPad’lerin giriş ekranını küçük dokunuşlarla yeniden tasarlıyor. Tasarım, hem yeni nesil  iPhone’ların hem yeni iPad’lerin boyut ve kullanımına daha uygun olacak.

3- Daha İyi iOS ve macOS Entegrasyonu


Apple, ilk kez 2016 yılında iOS ve macOS işletim sistemlerinin daha iyi bir şekilde entegre olarak çalışması için Project Marzipan isimli proje üzeriden çalıştığını duyurmuştu. Proje üzerinde daha fazla çalışma yapan Apple, şimdi iOS 13 ile birlikte işletim sistemleri arasında daha iyi bir entegrasyon sağlayacak.

4- Daha Akıllı Bir Siri


Apple’ın sesli asistanı Siri, iOS 13 ile birlikte daha yetenekli hale geliyor. iOS 12 ile birkaç yeni özelliğine kavuşan Siri, iOS 13’ten sonra daha da yetenekli hale gelecek.

5- Hız Optimizasyonu


Apple, iOS 12 çıkmadan iOS 11’den çok daha hızlı olacağını açıklamıştı. Şimdi ise iOS 13’ün iOS 12’ye göre çok daha hızlı olacağı gelen bilgiler arasında. Apple’ın yeni nesil işlemcisi ve iOS 13 birlikte olunca ortaya oldukça yüksek performans sunan cihazlar çıkacak.

6- Yenilenmiş Dosya Yöneticisi Uygulaması


Dosya Yöneticisi uygulaması iOS 13 ile birlikte daha modern bir arayüze sahip olacak.

Kaynak: İnceHesap

Erdinç Tandoğan

Merhaba. Ben Erdinç Tandoğan. Siber Güvenlik Yüksek Lisans mezunuyum. Blog sitemde hem kendimi geliştirmek hemde Türkçe kaynakların çoğalması adına paylaşımlar yapmaktayım. Linkedin profilimden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Siberdinc on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.

Kapatmak için ESC tuşuna basın