SiberdincSiberdinc Siber Güvenlik, Ağ Güvenliği, Cyber Security

2023 – Siber Güvenlik Türkçe Podcast Kanalları

Merhaba,

Podcast kanallarının popülerliği her geçen gün artıyor. İlk olarak Amerika’da yayımlanmaya başlayan Podcast’ler kısa sürede ülkemizde de popüler hale geldi. Teknolojinin çok hızlı ilerlemesi haliyle günlük yaşantımızda da değişiklik yaratıyor. Yoğun tempolu geçirdiğimiz şu günlerde herkesin daha verimli vakit geçirmesi podcastler ile sağlanabiliyor. Buradaki sohbetler dinlenerek farklı konularda bilgi sahibi olabiliyoruz. Eminim bu yazıyı okuyan birçok kişi Podcast ‘in ne olduğunu biliyordur. Fakat kısa da olsa açıklamak istiyorum.

Podcast Nedir ?

Podcast, Pod ve Broadcast kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. Kelimenin sonunda yer alan cast, aslında canlı yayın anlamını taşıyan boadcast’e atıf yapıyor. Pod sözcüğü ise, Podcast‘ler ilk olarak iPod lar ile dinlenmeye başladığından dolayı ipod u işaret ediyor. Kısaca sesli blog olarak da tanımlayabiliriz Podcasti. Güncel ve geçmiş birçok konudan bahsedilebiliyor bu sesli bloglarda. Ülkemizde özellikle; Spotify, YouTube, Google Podcasts ve iTunes gibi platformlar geniş bir içerik yelpazesine sahiptir. Yayınlar önceden çekiliyor ve Podcast yayınlanan platformlara yükleniyor. Bu şekilde dinleyiciler sesli blogları (Podcast) dinliyorlar.

Siber Güvenlik Türkçe Podcast Kanalları

Hangar Siber Podcast

Kırılma Noktası Podcast

Teknoloji Şapkaları Podcast

Siberin Günlüğü Podcast

Cezerinin Odası Podcast

Siber Rota Podcast

Siber Alemden Havadisler

Utku Şen – Siber Alemden Havadisler

Güvenlik Günler Bülteni

Güvenli Günler Podcast

Yukarıda bahsettiğim Siber Güvenlik Türkçe Podcast serisine eklenmesini istediğiniz, tavsiye ettiğiniz Podcastler var ise Linkedin profilimden bana bildirebilirsiniz.

Erdinç TANDOĞAN

Yazılarımdan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız. Mail aboneliği kısmından abone olabilirsiniz.

Veya TELEGRAM Duyuru Kanalıma Katılabilirsiniz.

Sağlıklı ve Güvenli Günler Dilerim.

Erdinç Tandoğan

Merhaba. Ben Erdinç Tandoğan. Siber Güvenlik Yüksek Lisans mezunuyum. Blog sitemde hem kendimi geliştirmek hemde Türkçe kaynakların çoğalması adına paylaşımlar yapmaktayım. Linkedin profilimden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Siberdinc on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.

Kapatmak için ESC tuşuna basın