SiberdincSiberdinc Siber Güvenlik, Ağ Güvenliği, Cyber Security

Microsoft Chromium Tabanlı Edge Tarayıcısını Hazırladı!

Microsoft dün sonunda Chromium tabanlı olan Edge tarayıcısının ilk sürümünü yayınladı, artık bu Edge tarayıcısında da Google Chrome’a güç veren motor kullanılabilir durumda. Fakat henüz Microsoft tarafından stabil bir sürüm yayınlanmadı yalnızca test için 2 sürüm yayınlandı. Günlük olarak güncellenecek olan bu iki beta sürüm Microsoft’un https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/ sitesinden indirilebilecek. Canary bildiğiniz gibi, Chrome’un tam stabil olmayan yeni özellikleri içerdiği versiyondur. Geliştiriciler Canary’de kendileri fixlemeden birçok bug bulunabileceğini belirtti.

Chromium tabanlı Edge tarayıcısının test sürümleri yalnızca 64-bit Windows 10 kullanıcıları için yayınlandı. Fakat şirket bu sürümlerin Windows 7, 8.1, macOS için de beta ve stabil sürümleri yayınlayacağının sözünü verdi. Yeni Edge, çeşitli eklentiler içeriyor çünkü hem Microsoft’un hem de Chrome’un eklentileri kullanılabiliyor. Microsoft 3 yıl önce de Edge’yi geliştirmek için çeşitli eylemlerde bulunmasına rağmen Chrome ile rekabet edememişti.

Erdinç Tandoğan

Merhaba. Ben Erdinç Tandoğan. Siber Güvenlik Yüksek Lisans mezunuyum. Blog sitemde hem kendimi geliştirmek hemde Türkçe kaynakların çoğalması adına paylaşımlar yapmaktayım. Linkedin profilimden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Siberdinc on Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 1 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Kapatmak için ESC tuşuna basın